Christian Dior: Designer of Dreams

Blog

Naszą podróż po perłach świata mody rozpoczęliśmy od wizyty u Mistrza wszystkich Mistrzów czyli Galerii Christiana Diora w Paryżu. Na jednej z najsłynniejszych ulic Paryża czyli Avenue Montaigne pod numerem 30 jest niezwykła kamienica Diora która właśnie została otwarta dla zwiedzających po 3 latach remontu. Pietro Beccari, nowy prezes i dyrektor generalny, tuż po dołączeniu do francuskiego domu mody Dior w lutym 2018 roku rozpoczął realizację ambitnego projektu: renowację flagowego butiku i stworzenie muzeum Marki.
 
Po długim oczekiwaniu na wejście zwiedziliśmy niezwykłe wnętrza w III piętrowej Galerii. Łączy ona historię życia rodziny Diora i dokonania Mistrza z jego zespołem. Wnętrza są fascynujące a każda sala to oddzielna sceneria inscenizująca miejsca tworzenia projektów i pokazów mody. Na przestrzeni nowego flagowego sklepu Dior o powierzchni 10 000 mkw. znajduje się teraz galeria, restauracje Monsieur Dior i Pâtisserie Dior, prowadzone przez francuskiego szefa kuchni Jeana Imberta, trzy ogrody, 200-metrowy apartament dla gości i wiele więcej.
 
Nas szczególnie fascynował dział galanterii skórzanej i mnóstwo gry kolorem skór i doborem akcesoriów. To była prawdziwa uczta doznań i inspiracji którą polecam Wam podczas najbliższej wizyty w Paryżu.
IMG_7670
IMG_7668
IMG_7665
IMG_7659
IMG_7651
IMG_7646